SEARĂ DE RUGĂCIUNE

Viața parohiei Iunie 26, 2013

Iubiților, cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Cercul Misionar Sfânta Cuvioasa Teodora de la Sihla s-a întrunit în această frumoasă seară de vară la parohia noastră, în bisericuța încărcată de ani ocrotită de Maica Domnului. Am săvârșit împreună cu colegii preoți și cu credincioșii prezenți Taina Sfântului Maslu. La sfârșit părintele Lucian a ținut un frumos cuvânt de învățătură despre îndreptarea prin pocăință în opera părintelui Dumitru Stăniloaie. Cei prezenți au primit în dar pe lângă frumoasa seară de rugăciune și câte o iconiță de binecuvântare cu Sfânta Treime. Mulțumim celor care au fost alături de noi și au contribuit la desfășurarea acestei seri duhovnicești. De asemenea mulțumim celor care cu multă osteneală dar și cu multă dragoste și mult suflet s-au preocupat de agapa frățească de după terminarea slujbei. Dăm slavă Bunului Dumnezeu pentru toate. Doamne ajută!

Preot paroh Ștefan Diacu