VIZITA PASTORALĂ CU PRILEJUL PRAZNICULUI BOTEZULUI DOMNULUI NOSTRU IISUS HRISTOS.

Viața parohiei Decembrie 31, 2013
iubiți credincioși ! Ne - am bucurat impreună de marale praznic al Nasterii Domnului. Ingerii din cer ne -au adus vestea cea mare și noi, pe pamânt am raspăndit-o prin minunatele colinde. Urmează un alt mare praznic, Epifania sau Arătarea Domnului, praznic cunoscut de noi cu numele de Botezul Domnului sau Boboteaza. Acest praznic este precedat de vizita pastorală a preotului pe la casele dumneavoastră. La parohia noastră noastră, vizita se va desfașura după următorul program:

1. VINERI 3 IANUARIE 2014
Ora 8.00 str. N. Dăscălescu ( de la fam. Breţcanu la fam. Aursolesei)
Ora 12.00 Str.  General Dascalescu( de la Tranzicom la fam. Bors si peste linie.)
2. SAMBATA 4 IANUARIE 2014
Ora 8.00 str. Mioriței (de la fam. Ionel M. la fam. Obreja I.) și str. Horia
Ora 11.30 Str. Strămutati I ( de la fam. Mazilu Ghe. la fam. Acatrinei și Strămutați II.)
3. DUMINICA 5 IANUARIE 2014                                                      Ora 12.00 Valea( începem de la canal)

SĂ VĂ GĂSIM SĂNĂTOŞI. BUNUL DUMNEZEU SĂ VĂ BINECUVINTEZE CASELE ŞI SĂ VĂ UMPLE SUFLETELE DE BUCURIE. SĂRBĂTORI FERICITE!  UN AN NOU CU BUCURIE !                                                       LA MULŢI ANI.

PREOT PAROH
                                                               DIACU T. ŞTEFAN