VIZITĂ PASTORALĂ ÎN POSTUL MARE

Viața parohiei Aprilie 1, 2014

Iubiți credincioși ,după datină străbună și după rânduiala liturgică, anul acesta în Postul Mare vizita pastorală cu Molitfa postului la parohia noastră se va desfășura după următorul program:                                                              PROGRAMUL VIZITEI PASTORALE CU MOLITFA POSTULUI MARE.

Duminica  6 aprilie 2014 ora 12.00

Pe vale: De la canal la balastieră si str. Horia

Luni          7 aprilie 2014 ora 8.0                                                                                                                                                                                                                                                                              Strada Mioriţa ( de la familia Ionel Mihai la familia Obreja Ion .)                                                                                                                                                                                                  Strada Strămutaţi I (de la Familia Mazilu la familia Acatrinei V)

Marti        8 aprilie 2014 ora 8.00

Strada N. Dăscălescu( de la P.E.C.O. Bontaş la Regiment-

Familia Borș) și peste linie.

Miercuri   9  aprilie 2014 ora 8.00.

Strada N. Dăscălescu ( de la familia Breţcanu la familia

Mihai Daniel )

Strada Strămutaţi II.

PREGĂTIŢI UN VAS CU APĂ ( Castron), O LUMÂNARE APRINSĂ   ŞI UN POMELNIC PENTRU VII (cei care locuiesc în casă).

DORIM SĂ VĂ GĂSIM SĂNĂTOŞI. BUNUL DUMNEZEU SĂ VĂ AJUTE ŞI SFÂNTA MOLITFĂ SĂ VĂ BINECUVINTEZE SUFLETELE

Preot paroh

Diacu T. Ştefan.