VIZITA PASTORALĂ CU PRILEJUL PRAZNICULUI ,,NASTEREA DOMNULUI "

Viața parohiei Decembrie 12, 2014

Iubiți credincioși ! După datină strămoșească și după rânduială liturgică, urmează vizita pastorală pentru a vă aduce în casele, în inimile și sufletele dumneavoastră ,, Taina cea din veac ascunsă și de îngeri neștiută" , adică vestea cea minunată a Nașterii Domnului IIsus Hristos. Anul acesta, vizita pastorală se va desfășura după următorul program :

1. DUMINICĂ 21 DECEMBRIE

Ora 13.00  Valea (de la canal la fam. Barbu)

2. LUNI   22 DECEMBRIE

Ora  8.30   Str. Mioriţei( de la fam. Ionel M. la fam. Obreja Ion) și strada Horia

Ora 11.00  Str. Strămutați I (de la fam. Mazilu la fam. Acatrinei V).

si Str. Stramutati II.

3. MARTI  23 DECEMBRIE

Ora 8.30  Str. N. Dăscălescu (de la fam. Breţcanu la fam.

Aursulesei)

Ora 12.00  Str. N.Dăscălescu( de la Bontaş la fam. Borş şi peste

linie)

SĂRBĂTOAREA NASTERII DOMNULUI ŞI ANUL NOU SĂ VĂ ADUCĂ LINIŞTE ŞI PACE ÎN CASELE ŞI ÎN SUFLETELE DUMNEAVOASTRĂ.

COR DE ÎNGERI SĂ VĂ COLINDE ŞI STEAUA BETLEEMULUI SĂ VĂ CĂLĂUZEASCĂ PAŞII.

LA MULŢI ANI 2015!

PREOT PAROH,