Bucurie și binecuvântare

Viața parohiei Decembrie 25, 2012

Astăzi, în zi de mare bucurie duhovnicească, mult iubitul și așteptatul Moș Crăciun a trecut și prin parohia noastră după Dumnezeiasca și Sfânta Liturghie. Nu a zăbovit mult timp în bisericuța noastră dar a lăsat pentru copilașii prezenți la slujbă mici daruri care le-a sporit acestora bucuria. După ce am colindat împreună cu cei prezenți, copii au primit darurile iar cu o parte din ele am mers acasă la unii credincioși cu mai mulți copii și am adus și acolo un dram de bucurie. Mulțumim tuturor celor care ne- au sprijinit in această acțiune și rugăm pe Bunul Dumnezeu să le întoarcă darul înpătrit. Mă folosesc de acest prilej pentru a ura credincioșilor parohiei noastre , de aproape și de departe Sărbători binecuvântate, sănătate și numai bucurii.

Preot paroh Ștefan Diacu