Vizita misionară prilejuită de Botezul Domnului

Viața parohiei Ianuarie 1, 2013

PROGRAMUL VIZITEI PASTORALE CU OCAZIA PRAZNICULUI” BOTEZUL DOMNULUI” 2013

Iubiți credincioși, cu dragoste frățească, dorim să vă comunicăm și pe această cale că vizita pastorală pe la casele dumneavoastră cu ocazia praznicului ”Botezul Domnului” se va desfășura după următorul program:

1.   JOI 3 IANUARIE 2013

Ora 8.00 str. N. Dăscălescu ( de la fam. Breţcanu la fam. Aursolesei)

Ora 12.00 Str.  General Dascalescu( de la Tranzicom la fam. Bors si peste linie.)

2.   VINERI 4 IANUARIE 2013

Ora 8.00 str. Mioriței (de la fam. Ionel M. la fam. Obreja I.) și str. Horia

Ora 11.30 Str. Strămutati I ( de la fam. Mazilu Ghe. la fam. Acatrinei și Strămutați II.)

3.   SÂMBĂTĂ 5 IANUARIE 2013

Ora 8.30 Partea parohiei numită de noi  VALEA (începem de la canal)

SĂ VĂ GĂSIM SĂNĂTOŞI. BUNUL DUMNEZEU SĂ VĂ BINECUVINTEZE CASELE ŞI SĂ VĂ UMPLE SUFLETELE DE BUCURIE. SĂRBĂTORI FERICITE!  UN AN NOU CU MULTE ÎMPLINIRI !   LA MULŢI ANI!

Preot paroh Ștefan Diacu