SFÂNTUL MASLU DE OBȘTE

Viața parohiei Martie 29, 2013

Se cuvine să dăm slavă Bunului Dumnezeu că ne-a învrednicit să ajungem in această minunată seară, să ne rugăm împreună, preoți și credincioși la Taina Sfântului Maslu. Ne-a bucurat mult prezența tuturor colegilor preoți din cercul nostru misionar și le mulțumim din suflet. De asemenea ne-a bucurat mult și prezența credincioșilor de la parohiile învecinate care au înțeles că este potrivit să însoțească pe păstorul lor sufletesc la rugăciune, alături de cei din parohia noastră. Miercuri, 3 aprilie, cu ajutorul Bunului Dumnezeu și a Maicii Domnului ne vom întâlni pentru săvârșirea Sfântului Maslu la parohia Cut II, la colegul și prietenul nostru părintele Florin Cristian Berea. Cu nădejdea că rugăciunea din această seară ne va fi de folos la fiecare dintre noi, vă dorim un post ușor în continuare și spor în zidirea duhovnicească.

Așa să ne ajute Bunul Dumnezeu.

Preot paroh Ștefan Diacu.