SFANTUL MASLU DE OBSTE LA PAROHIA NOASTRA

Viața parohiei Decembrie 2, 2015

Muțumim  Bunului Dumnezeu că a rânduit și ne - a învrednicit ca în seara aceasta, miercuri, 2 decembrie, să ne bucurăm împreună, preoți și credincioși deopotrivă , de o seară de rugăciune deosebită. S-a săvârșit Taina Sfântului Maslu de obște cu un sobor aicătuit din 11 preoți. Ca de fiecare dată, ne - a bucurat prezența credincioșilor și din alte parohii care și - au urmat păstorul sufletesc la rugăciune.  Dăm Slavă lui Dumnezeu pentru toate și dorim ca Sfintele Sărbători care se apropie sa vină cu binecuvântare și cu bucurie sfântă în casele si inimile fiecăruia dintre noi și cu împlinirea tuturor dorințelor !

Cu dragoste frățească, Preot paroh Ștefan Diacu.